Darželio naujienos

 

2019-05-24

ŽAIDIMAI SU VANDENIU IKIMOKYKLINUKAMS

Gegužės mėnesį mūsų mokyklos bibliotekininkė ir studijos „TĘSK“ studentė O. Plochij darželio auklėtiniams organizavo žaidimus su vandeniu, kurie ugdo vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, lavina atmintį, dėmesį, smulkiąją motoriką. Žaidimai suteikė žinių apie įvairias transporto priemones, įtvirtino žinias apie geometrines figūras.

 

,,Bitučių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja lankstė lapelius ir stebėjo, kaip popieriaus lapas transformuojamas į geometrines figūras: trikampį, kvadratą. Įvyko tikras stebuklas, kuomet vaikų rankose pasirodė laivelis. Kiekvieną laivelį vaikai pavadino vardais ir paleido į vandenį. O kas bus, jei vėjas pūs? Ir koks malonus tas vanduo! Žaidime dalyvavo ir patys mažiausi vaikai iš ,,Ežiukų“ grupės, ir jų tėvai. Tėveliai kartu su vaikais padarę laivelius, juos atnešė į darželį.

 

Dėkojame tėveliams aktyviai įsitraukusiems į organizuojamą veiklą. Vaikų gerovė – mūsų, pedagogų, ir tėvų bendras tikslas.

 

Žaidimus pravedė ir informaciją parengė mokyklos bibliotekininkė, studijos ,,TĘSK“ studentė O. Plochij


____________________________________________________________

EDUKACINIS SPEKTAKLIS „KAIP DREVINUKAS LAIMĘ SURADO“

Balandžio 29 d. Vilniaus  „ Vilnios“ pagrindinėje mokykloje svečiavosi „Drevinuko“ teatras, kuris mažiesiems žiūrovams pristatė edukacinį spektaklį „Kaip Drevinukas laimę surado“. Tai nuotaikingas ir įvairių emocijų kupinas spektaklis, ugdantis muzikinį, estetinį ir tautinį vaikų suvokimą. Nuoširdus AČIŪ „Drevinuko“ teatro aktoriams.____________________________________________________________

EKSKURSIJA Į VILNIAUS ORO UOSTĄ____________________________________________________________

„SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME“

Džiaugiamės, kad „Bitutės“ ir „Pelėdžiukai“ turėjo galimybę kalbėtis apie tinkamą ir netinkamą elgesį. Grupių vaikai aktyviai dalyvavo įvairiose patyčių prevencijos veiklose. Pirmoji veikla – pasakos „Bjaurusis ančiukas“ skaitymas ir jos aptarimas. Vaikai atsakinėjo į diskusinius klausimus, teikė savo įžvalgas ir pamąstymus. Antroji veikla – „Draugystės medis“. Vaikai piešė, kirpo, margino savo rankeles, o galiausiai užrašė mintis apie draugystę, išvardino draugus bei žmones, į kuriuos kreiptųsi atsitikus nelaimei. Visas rankeles klijavo ant pačių pasigaminto medžio, kuris šiuo metu puošia darželio patalpas. Trečiosios veiklos metu vaikai kartu su auklėtojomis vaidino mini spektaklį, kuriame pavaizdavo, kaip reikia elgtis, kai kiti skriaudžia ir tyčiojasi. Tai buvo ne tik kūrybiška ir atsakinga veikla, bet taip pat joje netrūko rimtų pamąstymų, tarpusavio santykių gerinimo bei geros nuotaikos bendradarbiaujant drauge.
Veiklas organizavo auklėtojos Ieva Savickienė ir Daiva Pileckienė


____________________________________________________________

SAVAITĖ BE PATYČIŲ „GERUMAS DOVANOJA ŠYPSENĄ“

Savaitė be patyčių „Boružėlių“ grupėje prasidėjo nuo muzikinio kūrinio apie draugystę klausymo ir aptarimo. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje, turtino žodyną naujais žodžiais, išsiaiškino, kas yra draugystė bei geriausias draugas.
Toliau veikla persikėlė į mokyklos biblioteką, kur bibliotekininkė O. Plochij pristatė vaikams Zdenek Miler – Hanos Doskočilovos knygą „Kaip Kurmiukas pagydė pelytę“. Taip pat vaikai turėjo galimybę pažiūrėti animacinį filmuką, sukurtą pagal šią nuostabią knygą. Peržiūros metu vaikai su susižavėjimu žiūrėjo, kartu su Kurmiuku išgyveno visą jo kelionę beieškant stebuklingos gėlės.
Kitą dieną mūsų grupėje apsilankė svečias, meškinas Tedis, kuris buvo labai vienišas ir norėjo susirasti draugų. Vaikai pasikvietė jį į grupę ir kartu su juo mokėsi stebuklingų žodelių: ačiū, prašau, atsiprašau, skanaus. Išmokęs stebuklingų žodelių, Tedis vaikus pamokė, ir kaip savo draugiškus jausmus galima išreikšti apsikabinimu, rankos paspaudimu. Tuo tarpu vaikai kartu su auklėtoja svečiui pristatė knygą apie kurmiuką. Auklėtoja skaitė, vaikai komentavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus ir šiaip smagiai leido laiką.
Tęsdami veiklą apie draugystę, vartodami skirtingas technikas, vaikai atliko įvairias kūrybines užduotis.
Paskutinę „Savaitės be patyčių“ dieną vaikai reiškė savo emocijas, vaizdavo jas popieriuje bei gamino dovaną draugui.____________________________________________________________

EDUKACINĖ AKCIJA „SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME"

Visos darželio grupės šią savaitę dalyvavo edukacinėje akcijoje „SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME". Ši edukacinė akcija yra skirta patyčių prevencijai, kurios metu patys mažiausieji iki šiek tiek vyresni vaikučiai vykdė įvairias veiklas.

„Ežiukų" grupės ugdytiniai klausėsi mokytojos skaitomos pasakos bei mokėsi suprasti, ančiukas liūdnas, kas ir kodėl netinkamai su juo pasielgė, kodėl taip svarbu su visais draugauti. Tuomet vaikučiai turėjo galimybę knygutę pavartyti, o kai knygutė buvo padėta į šalį, grupėje ugdytiniai surado žaislinius ančiukus - visi norėjo su jais pažaisti,  mėgdžiojo jų kalbą, puolė glostyti. Kai mokytoja pasakojo, jog negalima skriausti kitų, atiminėti žaislus,  juoktis iš kitų nelaimės, visi pritariamai linkčiojo galvytėmis. Darželio grupėse kasdien yra ugdomas mažųjų supratimas apie patyčias ir kaip svarbu būti draugiškiems, jie suvokia, kad žaislais reikia dalintis, verkiantį - paguosti, nukritusiam - padėti atsikelti.
„Voveriukų“ grupės vaikučiai bandė suprasti, kas yra draugystė, pasakojo, kada jie būna linksmi, o kada liūdni. Auklėtojos paaiškino, jog liūdesys aplanko kiekvieną ir kad svarbu tai išsakyti šalia esančiam suaugusiajam. Vaikučiai kiekvieną dieną yra skatinami vartoti mandagumo žodelius -,,ačiū", ,,prašau", ,,atsiprašau". Tą dieną, kuomet vyko edukacinė akcija, vaikučiai suko draugystės ratą, pynė draugystės voratinklį, ugdė bendrumo jausmą. Vaikai klausėsi auklėtojų pasakojimo apie ančiuką, vartė knygelę, spalvino, gamino draugui širdeles, šypsenėlėmis papuošė saulutes, nusiteikė dalinti vieni kitiems šilumą ir rūpestį.


_____________________________________________________________
Patriotiškumo ir tautiškumo pamoka mažiesiems.


____________________________________________________
VILNIAUS MIESTUI 696!
2019 01 25 

Šiandien Vilniaus miestas švenčia 696-ąjį gimtadienį. Visa mokyklos bendruomenė pasipuošė spalvingais lipdukais, kuriuos kiekvienam mokiniui dovanojo Vilniaus miesto savivaldybė. Mokykloje vyko edukacinės pamokos apie Vilnių, prisimenant miesto įkūrimo legendą, Didžiojo Kunigaikščio Gedimino nuopelnus šaliai. 
Mokiniai žiūrėjo animacinį filmą apie Vilniaus įkūrimą, klausėsi ir patys dainavo dainas apie Vilnių.
Mokyklos foje vyko piešinių paroda - ,,Vilniaus miestui 696".
Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai sukūrė Gedimino pilies maketą ir mokyklos kieme pasveikino Vilniaus miestą su 696 m. gimtadieniu!       
____________________________________________________________


2018.12.20
Kalėdos darželyje


____________________________________________________________
2018.12.12
Mokykloje vyko Kalėdinis spektaklis - pasaka darželinukams grupėse ,,Ežiukai", ,,Voveriukai" ir ,,Boružėlės".
,,....Ponia zuikiene, kiek išdidi, viso miško karalienė. Bendrauja su vaikais ir laukia Kalėdų, nes tai dovanų metas.
Staiga įbega vilkas. Pasirodo jam Kalėdos tai proga prisiėsti. Zuikienė bando įrodyti, kad Kalėdų vertybės visai kitokios. Vilkui tai ne motais ir jis bando zuikienę sučiupti, nes ji puikus Kalėdinis patiekalas.
Bet pasigirsta Kalėdų senelio šunys ir vilkas išsigandės pabėga. Atvykęs  Kalėdų senelis linksminasi kartu su vaikais..."


_____________________________________________________________________

Kovo 6 d. aplankėme savo bičiulius- partnerius, darželio „Vikutis“ ugdytinius. Mokyklos mokiniai jauniesiems bičiuliams parodė savo kūrybos Velykinį spektaklį „Kiškio trobelė“. 
Dėkojame vaikams ir juos parengusiems pedagogams: Anai Gulbickai, Lilijai Ignaško ir Irinai Selevič.!Informacija atnaujinta: 2019 Geg 25, 08:17:12

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!
Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985

Pamokų laikas

1 pamoka
8:30-9:15
10
min
2 pamoka
9:25-10:10
20
min
3 pamoka
10:30-11:15
25
min
4 pamoka
11:40-12:25
10
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Dabar
laikas
ilsėtis
:)
Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus "Vilnios" pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS
 


 

Daugiau:

naudingų nuorodų >>