Darželio naujienos

2020-06-03

SVEIKINAME SU ATĖJUSIA VASARA!          Šventėme ne tik pirmąją vasaros dieną, bet ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Grupėse netrūko spalvingų piešinių ir plačių draugų šypsenų. Darželio vaikai siunčia visiems šilčiausius linkėjimus ir linki saulėtos bei smagios vasaros :)2020-05-15

DĖL DARŽELIO UGDYMO PROCESO ATNAUJINIMO

Nuo š. m. gegužės 18 d.
 pradedamas ugdymo procesas daliai vaikų, kuriems neįmanoma užtikrinti priežiūros namuose, likę vaikai ugdomi namuose nuotoliniu būdu, kadangi karantinas tęsiamas. Tėvams pateikti pažymų iš darbdavių nereikia. Tėvai nusprendžia patys dėl vaikų atvedimo į ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupę, o įstaigos užtikrina vaikų saugumą, kokybišką ugdymą ir maitinimą.

Paslaugos organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: žaidimų aikštelę, ribojamas skirtingų grupių darbuotojų kontaktas, vaikai maitinami grupės patalpose (jei grupės patalpose nėra sąlygų organizuoti vaikų maitinimą ir vaikų maitinimas yra organizuojamas bendroje valgymo salėje, vienu metu joje turi valgyti vaikai tik iš vienos grupės pagal iš anksto parengtą grafiką).

Kokios profilaktikos priemonės taikomos įstaigose?

Atsakingai laikomasi visų asmens ir patalpų higienos reikalavimų: patalpos reguliariai vėdinamos, valomi dažnai liečiami paviršiai, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, sanitariniai mazgai nuolat dezinfekuojami.

Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų ir darbuotojų sveikatos būklė, matuojant temperatūrą. Vaikai ar darbuotojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar (ir) jie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) dalyvauti ugdymo veikloje nepriimami. Temperatūra matuojama įėjus į patalpas o, atvykus didesniam vaikų skaičiui, gali būti matuojama ir grupės patalpoje ne vėliau kaip per valandą nuo atvykimo į įstaigą.

Ko turi paisyti tėvai (globėjai)?

Kaip ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, atlydintys vaikus asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Vaiką atlydintys asmenys privalo laikytis asmens higienos reikalavimų: dezinfekuoti rankas su šalia įėjimų į patalpas, gerai matomoje vietoje pakabintomis rankų dezinfekcijai skirtomis priemonėmis; kosėti ar čiaudėti į vidinį alkūnės linkį ar vienkartinę servetėlę.


Dėl mokesčio.

Iki š. m. gegužės 15 d. mokama tik už maitinimą. Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai, nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą, nei už ugdymą nemoka.

Dėl nedarbingumo pažymėjimų tėvams.

Nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas, jeigu:


2020-05-03

NUOTRAUKŲ PARODA „NEPAPRASTAS PAVASARIS“

          Ar jau pajutote pavasarį? Ar spėjote pamatyti bundančią gamtą? Kviečiame akimirkai sustoti ir pasižvalgyti, kaip mūsų mažiausieji, darželio grupių vaikai, ieškojo nepaprasto pavasario požymių. Dėkojame mūsų smalsiems tyrinėtojams ir jų tėveliams.

Internetinė nuotraukų parodos nuoroda: https://youtu.be/BMu2Mmt7oS0 

2020-04-03

TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIEN A2020-02-25

ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO...

     Vasario 24-28 d. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos ,,Boružėlių" grupės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Daiva Pileckienė ir Irena Savickienė organizavo parodą  „UŽGAVĖNIŲ KAUKĖ“, kurioje dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo, pradinių klasių mokiniai kartu su tėvais bei mokytojomis. Sulaukėme nuostabių, įspūdingų, kūrybiškų darbų, kuriais pasidžiaugti kviečiame visus norinčius. Ačiū visiems už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant parodą.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irena Savickienė

2020-02-21

GAMINAME KARTU – SVEIKA IR SKANU

 

     Vasario 17-21d. ikimokyklinio ugdymo grupėje „ Boružėlės“ ir priešmokyklinio ugdymo grupėje „Pėlėdžiukai“ vyko netradicinė edukacinė veikla. Visą savaitę vaikai gilino žinias apie sveiko maisto ir mitybos poveikį sveikatai. Vaikai buvo skatinami rinktis sveikatai naudingus maisto produktus, gamino visaverčius patiekalus. Taip pat stiprinome šeimos ir ugdymo įstaigos bendradarbiavimą. Vaikai kartu su tėvais gamino sveikuoliškus patiekalus namuose, džiaugėsi kartu praleistomis akimirkomis, dalinosi įspūdžiais bei nuotraukomis. Savaitės pabaigoje buvo surengta nuotraukų paroda, kuria galėjo džiaugtis ir kitų grupių vaikai bei jų tėvai. Nuotraukos buvo išsiųstos į parodą, kurią organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Drugelis“. Vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais. Ačiū visiems dalyvavusiems bei bendradarbiavusiems.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja IRENA SAVICKIENĖ2020-02-13

GRAŽI, GRAŽI TĖVYNĖ MANO     Vasario 13 d. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos darželio grupėse vyko tradicinis renginys, skirtas Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Vyresniųjų grupių vaikai, kartu su savo mokytojomis, pasipuošę tautiniais elementais, susirinko į salę minėti bei švęsti Lietuvai svarbią datą. Renginio metu skambėjo vaikų dainos, tautiniai šokiai, rateliai, kurie džiugino visus susirinkusius. Nuoširdžiai dėkojame muzikos vadovei Danutai Malč už vaikų paruošimą. Taip pat priešmokyklinės grupės mokytojoms Vilijai Vasilevskienei bei Skaidrei Grigūnienei už puikų organizavimą bei šiltus žodžius. Labai džiaugiamės, kad šis tradicinis renginys ne tik džiugina visus susirinkusius, bet ir ugdo vaikų pilietiškumą.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja IRENA SAVICKIENĖ2020-01-27

BORUŽĖLIŲ GRUPĖS EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „AŠ MYLIU VILNIŲ“
     Sausio 27d. „ Boružėlių“ gr. vaikai kartu su auklėtoja Irena Savickiene dalyvavo netradiciniame edukaciniame užsiėmime, kurį organizavo mokyklos bibliotekininkė Olga Plochij. Vaikai susipažino su Vilniaus atsiradimo legenda, aktyviai dalyvavo diskusijoje, klausėsi gražiausių eilių apie savo gimtąjį kraštą. Vėliau vaikams buvo pasiūlyta atlikti kūrybinį darbelį, kurį atliekant vaikai ne tik pažino Vilnių iš arčiau, bet ir smagiai praleido laiką. Ačiū bibliotekininkei Olgai Plochij už gražų bendradarbiavimą ugdant vaikus.2019-11-26

MOKYKLOJE SVEČIAVOSI TEATRIUKAS ,,SMAGUMĖLIS"
Vilniaus ,,Vilnios" pagrindinėje mokykloje svečiavosi teatriukas ,,Smagumėlis", kuris ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikučiams pristatė  naują, nuotaikingą, muzikinį, pamokantį spektakliuką  „Mergaitės Doli atostogos kaime“. 

Įtraukianti, nuotykių kupina istorija, dekoracijos ir kostiumai nepaliko abejingų mažųjų žiūrovų. Džiaugiamės, jog po spektaklio mažieji žiūrovai neskubėjo skirstytis ir toliau tęsė pažintį su mergaite Doli ir jos draugu Benu jau užkulisiuose.

    


2019-11-25

RESPUBLIKINĖ IKIMOKYKLINIO ANKSTYVOJO AMŽIAUS VAIKŲ PIEŠINIŲ PARODA ,,SPALVŲ ŠĖLSMAS"
Lapkričio mėnesį Klaipėdos lopšelyje-darželyje ,,Pagrandukas" vyko respublikinė ikimokyklinio ankstyvojo amžiaus vaikų piešinių paroda ,,Spalvų šėlsmas". Džiaugiamės, jog mūsų mokyklai atstovavo trys labai kūrybingos ikimokyklinio ugdymo grupės: ,,Drugeliai", ,,Ežiukai" bei ,,Boružėlės". Pasiruošti šiai parodai padėjo gausus būrys puikių mūsų ikimokyklinio ugdymo mokytojų: Ieva Savickienė, Irena Savickienė, Daiva Pileckienė, Lina Pavilovskienė bei Ana Gulbicka. Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms už kūrybiškumo pamokas ir kantrybę jas įgyvendinant.


2019-11-17
IŠVYKA Į PAVILNIŲ MINI ZOOLOGIJOS SODĄ,,Pelėdžiukų'' grupės vaikučiai vyko į Pavilnio mini zoologijos sodą, kuriame turėjo galimybę pasižvalgyti į čia gyvenančius gyvūnus. Puikiai praleidę laiką, mažieji skaičiavo, lygino bei prisiminė, kuo minta zoologijos sodo gyvūnai. Dėkojame priešmokyklinio ugdymo mokytojoms Skaidrei Grigūnienei bei Vilijai Vasilevskienei už puikiai organizuotą išvyką. 2019-11-07
IŠVYKA Į PŪČKORIŲ PILIAKALNĮ

Kol spalio mėnuo mus džiugino puikiais orais, ,,Pelėdžiukų" grupės vaikučiai išskubėjo pasidžiaugti nuostabiu, auksiniu rudenėliu. 

Įkopėme į Pūčkorių piliakalnį, susipažinome su Saulės laikrodžiu, prisirinkome gražiausių lapų kūrybiniams darbams, pabėgiojome, išsidūkome ir pavargę, bet labai laimingi grįžome į grupę.
 
Parengė Vilija Vasilevskienė2019-10-15

DARŽELINUKŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA ,,RUDENĖLIO GĖRYBĖS"
Mes mylim rudenį už jo dovanojamą grožį! Spalio 14-22 dienomis mūsų darželio fojė vyksta kūrybinių darbų paroda "Rudenėlio gėrybės".  

Vaikai kiekvieną dieną apžiūrinėja darbelius, džiaugiasi jais, o tuo pačiu pasisemia kūrybiškumo bei susipažįsta su rudens derliumi. 
Dėkojame nuostabiems vaikučiams, tėveliams ir auklėtojoms už sukurtą parodą.2019-05-24

ŽAIDIMAI SU VANDENIU IKIMOKYKLINUKAMS
Gegužės mėnesį mūsų mokyklos bibliotekininkė ir studijos „TĘSK“ studentė O. Plochij darželio auklėtiniams organizavo žaidimus su vandeniu, kurie ugdo vaikų kūrybiškumą, vaizduotę, lavina atmintį, dėmesį, smulkiąją motoriką. Žaidimai suteikė žinių apie įvairias transporto priemones, įtvirtino žinias apie geometrines figūras.

 

,,Bitučių“ grupės vaikai kartu su auklėtoja lankstė lapelius ir stebėjo, kaip popieriaus lapas transformuojamas į geometrines figūras: trikampį, kvadratą. Įvyko tikras stebuklas, kuomet vaikų rankose pasirodė laivelis. Kiekvieną laivelį vaikai pavadino vardais ir paleido į vandenį. O kas bus, jei vėjas pūs? Ir koks malonus tas vanduo! Žaidime dalyvavo ir patys mažiausi vaikai iš ,,Ežiukų“ grupės, ir jų tėvai. Tėveliai kartu su vaikais padarę laivelius, juos atnešė į darželį.

 

Dėkojame tėveliams aktyviai įsitraukusiems į organizuojamą veiklą. Vaikų gerovė – mūsų, pedagogų, ir tėvų bendras tikslas.

 

Žaidimus pravedė ir informaciją parengė mokyklos bibliotekininkė, studijos ,,TĘSK“ studentė O. Plochij


____________________________________________________________

EDUKACINIS SPEKTAKLIS „KAIP DREVINUKAS LAIMĘ SURADO“

Balandžio 29 d. Vilniaus  „ Vilnios“ pagrindinėje mokykloje svečiavosi „Drevinuko“ teatras, kuris mažiesiems žiūrovams pristatė edukacinį spektaklį „Kaip Drevinukas laimę surado“. Tai nuotaikingas ir įvairių emocijų kupinas spektaklis, ugdantis muzikinį, estetinį ir tautinį vaikų suvokimą. Nuoširdus AČIŪ „Drevinuko“ teatro aktoriams.____________________________________________________________

EKSKURSIJA Į VILNIAUS ORO UOSTĄ____________________________________________________________

„SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME“

Džiaugiamės, kad „Bitutės“ ir „Pelėdžiukai“ turėjo galimybę kalbėtis apie tinkamą ir netinkamą elgesį. Grupių vaikai aktyviai dalyvavo įvairiose patyčių prevencijos veiklose. Pirmoji veikla – pasakos „Bjaurusis ančiukas“ skaitymas ir jos aptarimas. Vaikai atsakinėjo į diskusinius klausimus, teikė savo įžvalgas ir pamąstymus. Antroji veikla – „Draugystės medis“. Vaikai piešė, kirpo, margino savo rankeles, o galiausiai užrašė mintis apie draugystę, išvardino draugus bei žmones, į kuriuos kreiptųsi atsitikus nelaimei. Visas rankeles klijavo ant pačių pasigaminto medžio, kuris šiuo metu puošia darželio patalpas. Trečiosios veiklos metu vaikai kartu su auklėtojomis vaidino mini spektaklį, kuriame pavaizdavo, kaip reikia elgtis, kai kiti skriaudžia ir tyčiojasi. Tai buvo ne tik kūrybiška ir atsakinga veikla, bet taip pat joje netrūko rimtų pamąstymų, tarpusavio santykių gerinimo bei geros nuotaikos bendradarbiaujant drauge.
Veiklas organizavo auklėtojos Ieva Savickienė ir Daiva Pileckienė


____________________________________________________________

SAVAITĖ BE PATYČIŲ „GERUMAS DOVANOJA ŠYPSENĄ“

Savaitė be patyčių „Boružėlių“ grupėje prasidėjo nuo muzikinio kūrinio apie draugystę klausymo ir aptarimo. Vaikai aktyviai dalyvavo diskusijoje, turtino žodyną naujais žodžiais, išsiaiškino, kas yra draugystė bei geriausias draugas.
Toliau veikla persikėlė į mokyklos biblioteką, kur bibliotekininkė O. Plochij pristatė vaikams Zdenek Miler – Hanos Doskočilovos knygą „Kaip Kurmiukas pagydė pelytę“. Taip pat vaikai turėjo galimybę pažiūrėti animacinį filmuką, sukurtą pagal šią nuostabią knygą. Peržiūros metu vaikai su susižavėjimu žiūrėjo, kartu su Kurmiuku išgyveno visą jo kelionę beieškant stebuklingos gėlės.
Kitą dieną mūsų grupėje apsilankė svečias, meškinas Tedis, kuris buvo labai vienišas ir norėjo susirasti draugų. Vaikai pasikvietė jį į grupę ir kartu su juo mokėsi stebuklingų žodelių: ačiū, prašau, atsiprašau, skanaus. Išmokęs stebuklingų žodelių, Tedis vaikus pamokė, ir kaip savo draugiškus jausmus galima išreikšti apsikabinimu, rankos paspaudimu. Tuo tarpu vaikai kartu su auklėtoja svečiui pristatė knygą apie kurmiuką. Auklėtoja skaitė, vaikai komentavo, atsakinėjo į pateiktus klausimus ir šiaip smagiai leido laiką.
Tęsdami veiklą apie draugystę, vartodami skirtingas technikas, vaikai atliko įvairias kūrybines užduotis.
Paskutinę „Savaitės be patyčių“ dieną vaikai reiškė savo emocijas, vaizdavo jas popieriuje bei gamino dovaną draugui.____________________________________________________________

EDUKACINĖ AKCIJA „SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME"

Visos darželio grupės šią savaitę dalyvavo edukacinėje akcijoje „SKAITYKIME, KALBĖKIME, DRAUGAUKIME". Ši edukacinė akcija yra skirta patyčių prevencijai, kurios metu patys mažiausieji iki šiek tiek vyresni vaikučiai vykdė įvairias veiklas.

„Ežiukų" grupės ugdytiniai klausėsi mokytojos skaitomos pasakos bei mokėsi suprasti, ančiukas liūdnas, kas ir kodėl netinkamai su juo pasielgė, kodėl taip svarbu su visais draugauti. Tuomet vaikučiai turėjo galimybę knygutę pavartyti, o kai knygutė buvo padėta į šalį, grupėje ugdytiniai surado žaislinius ančiukus - visi norėjo su jais pažaisti,  mėgdžiojo jų kalbą, puolė glostyti. Kai mokytoja pasakojo, jog negalima skriausti kitų, atiminėti žaislus,  juoktis iš kitų nelaimės, visi pritariamai linkčiojo galvytėmis. Darželio grupėse kasdien yra ugdomas mažųjų supratimas apie patyčias ir kaip svarbu būti draugiškiems, jie suvokia, kad žaislais reikia dalintis, verkiantį - paguosti, nukritusiam - padėti atsikelti.
„Voveriukų“ grupės vaikučiai bandė suprasti, kas yra draugystė, pasakojo, kada jie būna linksmi, o kada liūdni. Auklėtojos paaiškino, jog liūdesys aplanko kiekvieną ir kad svarbu tai išsakyti šalia esančiam suaugusiajam. Vaikučiai kiekvieną dieną yra skatinami vartoti mandagumo žodelius -,,ačiū", ,,prašau", ,,atsiprašau". Tą dieną, kuomet vyko edukacinė akcija, vaikučiai suko draugystės ratą, pynė draugystės voratinklį, ugdė bendrumo jausmą. Vaikai klausėsi auklėtojų pasakojimo apie ančiuką, vartė knygelę, spalvino, gamino draugui širdeles, šypsenėlėmis papuošė saulutes, nusiteikė dalinti vieni kitiems šilumą ir rūpestį.


_____________________________________________________________
Patriotiškumo ir tautiškumo pamoka mažiesiems.


____________________________________________________
VILNIAUS MIESTUI 696!
2019 01 25 

Šiandien Vilniaus miestas švenčia 696-ąjį gimtadienį. Visa mokyklos bendruomenė pasipuošė spalvingais lipdukais, kuriuos kiekvienam mokiniui dovanojo Vilniaus miesto savivaldybė. Mokykloje vyko edukacinės pamokos apie Vilnių, prisimenant miesto įkūrimo legendą, Didžiojo Kunigaikščio Gedimino nuopelnus šaliai. 
Mokiniai žiūrėjo animacinį filmą apie Vilniaus įkūrimą, klausėsi ir patys dainavo dainas apie Vilnių.
Mokyklos foje vyko piešinių paroda - ,,Vilniaus miestui 696".
Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai sukūrė Gedimino pilies maketą ir mokyklos kieme pasveikino Vilniaus miestą su 696 m. gimtadieniu!       
____________________________________________________________


2018.12.20
Kalėdos darželyje


____________________________________________________________
2018.12.12
Mokykloje vyko Kalėdinis spektaklis - pasaka darželinukams grupėse ,,Ežiukai", ,,Voveriukai" ir ,,Boružėlės".
,,....Ponia zuikiene, kiek išdidi, viso miško karalienė. Bendrauja su vaikais ir laukia Kalėdų, nes tai dovanų metas.
Staiga įbega vilkas. Pasirodo jam Kalėdos tai proga prisiėsti. Zuikienė bando įrodyti, kad Kalėdų vertybės visai kitokios. Vilkui tai ne motais ir jis bando zuikienę sučiupti, nes ji puikus Kalėdinis patiekalas.
Bet pasigirsta Kalėdų senelio šunys ir vilkas išsigandės pabėga. Atvykęs  Kalėdų senelis linksminasi kartu su vaikais..."


_____________________________________________________________________

Kovo 6 d. aplankėme savo bičiulius- partnerius, darželio „Vikutis“ ugdytinius. Mokyklos mokiniai jauniesiems bičiuliams parodė savo kūrybos Velykinį spektaklį „Kiškio trobelė“. 
Dėkojame vaikams ir juos parengusiems pedagogams: Anai Gulbickai, Lilijai Ignaško ir Irinai Selevič.Boružėlių gr. edukacinis užsiėmimas" Aš myliu Vilnių"!Informacija atnaujinta: 2020 Bir 03, 21:46:07

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985

Pamokų laikas

1 klasė
1 pamoka
8:30-9:05
25
min
2 pamoka
9:30-10:05
20
min
3 pamoka
10:25-11:00
20
min
4 pamoka
11:20-11:55
40
min
5 pamoka
12:35-13:10
       
2-10 klasės
1 pamoka
8:30-9:15
15
min
2 pamoka
9:30-10:15
10
min
3 pamoka
10:25-11:10
10
min
4 pamoka
11:20-12:05
30
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 1,2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus „Vilnios“ pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

 


 


 

Daugiau:

naudingų nuorodų >>