Bibliotekos naujienos

Bibliotekos Velykinei parodai surinkta medžiaga apie Velykų papročius Žemaitijoje, Aukštaitijoje bei žydų Pesach šventimą. Atskleidžiami kiekvienos Velykų dienos šventimo papročiai, valgiai, pomėgiai. Parodai šį kartą surinktos tik mūsų mokyklos bibliotekos knygelės ir periodika. Planuojama, esant galimybei, etnografijos skyreliui šiais arba kitais mokslo metais įsigyti  leidinių papildomai. Parodėlė žaismingai papuošta margučiais, šakelėmis, gyvomis ir popierinėmis vaikų darbo gėlėmis, bibliotekininkės nertais rankdarbiais. Bibliotekos durys taip pat papuoštos bibliotekininkės padarytu velykiniu Zuikučiu.
 

   
 


Paroda "Prancūzų rašytojas Jean-Claude Mourlevat apdovanotas Astrid Lindgren atminimo medaliu" bibliotekoje paruošta balandžio antrosios - Tarptautinės vaikų knygos dienos proga. Ši diena - garsiausio pasakininko H. K. Anderseno gimtadienis. Parodoje supažinta su laureato Jeano-Claude'o Mourlevat biografija, šių metų plakatu ir sveikinimo tekstu bei pristatomos dvi rašytojo knygos lietuvių kalba. parodai rašytojo knyga pasiskolinta iš viešosios bibliotekos, su ja gali susipažinti visi mokyklos bibliotekos lankytojai.

       


Bibliotekos naujas stendas "Knygų įdomybės" supažindina su patraukliai ir įdomiai pateiktais faktais apie knygas ir spausdinimą. Kiekvienas, eidamas mokyklos koridoriumi, ją gali pamatyti ir paskaityti. 

Šią savaitę bibliotekoje atidaryta nauja paroda rašytojai,  publicistei, visuomenės bei politinei veikėjai G. Petkevičaitei Bitei. Kovo 18, parodos atidarymo dieną ir rašytojos jubiliejinę 160 gimimo dieną į mūsų darbus ir skubėjimą švelniai žvelgė pati rašytoja Gabrielė, skatinusi lietuvius mylėti, padėti vienas kitam ir Tėvynei. Bibliotekoje galima susipažinti su poetės Vaičiūnaitės eilėraščiu rašytojai, pačios rašytojos biografija ir mintimis, pamatyti poetės atminimui skirtą medalį ir įminti tokias mįsles : "Kada pirmoji moteris kandidatavo į prezidento postą?", "Kaip Gabrielė Petkevičaitė tapo Bite?", "Koks įžymus žmogus buvo pirmasis rašytojos mokytojas?" ir kitas. Kviečiame šį mėnesį, stebinantį vėl sugrįžtančia žiemos žvarba, laukti pavasario kartu su šia pasiaukojusia ir atsidavusia moterimi, kenčiančia ir labai trapia savo kūnu, bet stipria savo dvasia. Visi norintys gali ir yra kviečiami pavartyti bei pasiskolinti parodoje esančius ir kitus bibliotekos leidinius.

                 Bibliotekoje nuo kovo pradžios veikia paroda skirta Kovo 11 -jai.

  


 

Geltona kartu su žalia ir raudona,
Atspindi lietuvių tautos laisvės norą,
Šalis nors mažytė, bet drąsa begalinė,
Nes tai Lietuva - tai mūsų gimtinė!

Vasario 16 iškilmei bibliotekoje suruošta pati svarbiausia šį mėnesį  knygų paroda, papuošta gyvomis gėlėmis ir tautine atributika.


 

 

Mokyklos biblioteka ir karantino metu kasdien veikia, atnaujina lentynų išdėstymą, peržiūri turimus leidinius, priima skaitytojus ir skolina jiems knygas.


Vasario mėnesį biblioteka Mini rašytojos dailininkės Jurgos Ivanauskaitės 60-šimtmetį ir atnaujintame stende supažindina su naujais leidyklų darbais šiai iškiliai asmenybei bei pristato 15 nominantų Jurgos Ivanauskaitės vardo premijai, kuri kasmet įteikiama ne vyresniam nei 45 metų lietuvių autoriui ( nes Jurgos Ivanauskaitė mirė būdama 45-erių ), per paskutiniuosius dvejus metus išleidusiam knygą, kurios turinys atitinka formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Antrą kartą tam pačiam autoriui premija neskiriama. Taip pat stende galima paskaityti keletą ryškių pačios Jurgos citatų.

Laureatui vasario 17, rašytojos mirties dieną įteikiamas diplomas, suvenyrinis drambliukas nuo J. Ivanauskaitės šeimos bei piniginė premija (mecenatė - leidykla "Tyto alba").

 
 

Vasario mėnesį biblioteka paminėjo rašytojo, dramaturgo Balio Sruogos 125 gimtadienį, organizavo ir atnaujino jam skirtą parodą, jos medžiaga dalinosi su visa mokyklos bendruomene.

 !Informacija atnaujinta: 2021 Bal 02, 22:02:19

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985

Pamokų laikas

1 klasė
1 pamoka
8:30-9:05
25
min
2 pamoka
9:30-10:05
20
min
3 pamoka
10:25-11:00
20
min
4 pamoka
11:20-11:55
40
min
5 pamoka
12:35-13:10
       
2-10 klasės
1 pamoka
8:30-9:15
15
min
2 pamoka
9:30-10:15
10
min
3 pamoka
10:25-11:10
10
min
4 pamoka
11:20-12:05
30
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 1,2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus „Vilnios“ pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

 


 


 

Daugiau:

naudingų nuorodų >>