Ugdymas karjerai

2019-2020 m. m. ugdymo karjerai veiklas organizuoja Vilniaus ,,Vilnios" pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė R. Šeštakauskienė

2019 11 22

 

 

Lapkričio 18 dieną 1–4 klasių mokiniai su klasės vadovėmis lankėsi Vilniaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Apsilankymo metu mokiniai bendravo su Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4-osios komandos ugniagesiais gelbėtojais, kurie papasakojo apie ugniagesių darbą, pademonstravo automobilius bei techniką.

Smagu, kad ne tik berniukams, bet ir mergaitėms buvo smalsu išmėginti demonstruojamą ugniagesių įrangą, įlipti į gaisrinės automobilį. Grįžę į klases, patirtus įspūdžius mokiniai išreiškė savo piešiniuose.

Bendruomenės narius maloniai kviečiame apsilankyti parodoje, kuri veiks mokyklos 5 a. koridoriuje nuo lapkričio 21 d. iki 27 d.

Nuoširdžiai dėkojame 4-jai komandai už įdomius pasakojimus, už galimybę praplėsti mažųjų vaikų akiratį ne tik teoriniais pagrindais, bet ir suteikiant galimybę mokiniams išbandyti dalį jų darbo kasdienybės gyvai.


2019 m. gegužės 20 d.

PASKAITA KARJEROS UGDYMUI
Š. m. gegužės 20 dieną mūsų mokykloje svečiavosi Jaunimo darbo centro konsultantė Monika Maldutytė.

Mokyklai įgyvendinant Ugdymo karjerai programą, konsultantė 9-10 klasių mokiniams skaitė pranešimą bei konsultavo profesijų pasirinkimo klausimais. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie paklausiausias profesijas ir išsiaiškino profesijos įgijimo bei įsidarbinimo galimybes savo mieste. Konsultantė pateikė pluoštą profesijos, karjeros ir asmenybės testų, kuriuose mokiniai galėjo atskleisti savo charakterio ypatumus bei pritaikyti atitinkamoms profesijoms. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie praktiką ir savanorystę, su konsultante aptarti gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško rengimo ypatumus. Paskaitos metu buvo peržiūrėta video medžiaga, kurios metu buvo pasakojama, kaip geriau pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, atskleisti savo stipriąsias puses.

Jeigu kiltų klausimų, konsultantė maloniai pakvietė apsilankyti Jaunimo darbo centre, Žirmūnų g.139A, kuriame galima gauti dar išsamesnę informaciją profesijos ir karjeros klausimais.

Paskaitą organizavo ir informaciją parengė mokytoja Renata Šeštakauskienė

 MOKINIAI LANKĖSI VILNIAUS PASLAUGŲ VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRE


 

Š.m. balandžio 15 d. 9-10 kl. mokiniai lankėsi Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre. Jie dalyvavo fotografijos, kirpėjo bei dailiųjų odos dirbinių technologijų užsiėmimų.

Fotografijos užsiėmimus vedė profesijos mokytojas Saulius. Jis atėjusius mokinius supažindino su fotografo specialybe, kuri yra labai sudėtinga. Mokiniams detaliai paaiškino, kaip reikia fotografuoti, kokie fotoaparatai yra tinkami, kokybiški.

Kirpėjo užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Ilona. Ji mokiniams papasakojo apie higieninę ir profilaktinę plaukų priežiūrą, parodė kasdienio sušukavimo būdus. Vėliau mokinėms sušukavo plaukus.

Dailiųjų odos dirbinių užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Kristina. Ji mokiniams papasakojo apie odos dekoravimo ir komponavimo technikas, medžiagų savybes, jų paskirtį bei pritaikymą. Taip pat supažindino su įrankiais, kurie reikalingi atliekant tam tikrą gaminį. Vėliau mokiniai bei juos lydintys mokytojai galėjo pasigaminti pakabukus raktams.

Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko, tad visi džiaugsmingai, nuoširdžiai bei kruopščiai dirbo.

Ekskursiją organizavo mokytoja Renata Šeštakauskienė ir socialinė pedagogė Karolina Kajėnaitė.

 

IŠVYKA Į VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRĄ

Profesija – tai nuolatinės veiklos rūšis, kuriai reikia specialaus pasirengimo ir kuri yra pragyvenimo šaltinis.

 

Š. m. balandžio 11 d. 9-10 klasės mokiniai lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre. Centro skaitykloje mokiniai sužinojo apie mokymo centre įgyjamas specialybes. Dalyvavo praktiniame užsiėmime, atliko laboratorinį darbą ,,Elektros grandinė. Imtuvų mišrusis pajungimas“. Mokiniai pamatė saulės kolektoriaus, saulės elementų stendą. Sužinojo jų veikimo principus. Dirbo su ,,Electric safely technology“ konstruktoriais. Apsilankė metalo apdirbimo dirbtuvėse. 

 

 Informacija parengė bibliotekininkė Olga Plochij


_______________________________________________________________________________

Jau tampa tradicija, kad artėjant priėmimo į aukštąsias ir profesines švietimo įstaigas laikotarpiui ir daugėjant asmenų, besidominčių policijos pareigūno profesija, visuose šalies apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose organizuojama atvirų durų diena. 

Visus besidominčius policininko profesija, ar dar nenusprendusius, kurią profesiją pasirinkti atvykti į policijos įstaigas ir atrasti savo pašaukimą šiais metais, kovo 3 d., į atvirų durų dieną kvietė ir Vilniaus aps. vyr. policijos komisariatas, į kurį  vyko ir mūsų mokyklos mokiniai. 

Susirinkusiems buvo pristatytas policijos pareigūnų darbas, praktinės kasdienės situacijos ir galimybės tapti policijos pareigūnu. Taip pat buvo parodyta pareigūnų darbo kasdienybė ir pademonstruotos naudojamos specialiosios ir techninės priemonės, policijos pareigūnų kinologų darbo specifika.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2017 m. kovo 1 d. grupė 9 klasės mokinių lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro transporto ir verslo skyriuje, ten vyko profesijos orientavimo renginys. Bibliotekoje buvo rodomas filmukas apie mokykloje įgyjamas specialybes, po to mokiniai atliko ekonomikos kryptingumo testą. Turėjome galimybę apžiūrėti mokyklos kabinetus, mašinų remonto dirbtuves, mokiniai dalyvavo praktiniame logistikos užsiėmime. Programinė įranga, imituojanti situacijas kelyje, suteikė galimybę mokiniams pabandyti saugiai vairuoti.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


!Informacija atnaujinta: 2019 Lap 22, 22:35:19

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!
Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985

Pamokų laikas

1 klasė
1 pamoka
8:30-9:05
20
min
2 pamoka
9:25-10:00
25
min
3 pamoka
10:25-11:00
40
min
4 pamoka
11:40-12:15
20
min
5 pamoka
12:35-13:10
       
2-10 klasės
1 pamoka
8:30-9:15
10
min
2 pamoka
9:25-10:10
15
min
3 pamoka
10:25-11:10
30
min
4 pamoka
11:40-12:25
10
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus "Vilnios" pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS
 


 

Daugiau:

naudingų nuorodų >>