Ugdymas karjerai


2020-2021 m. m. ugdymo karjerai veiklas organizuoja Vilniaus ,,Vilnios pagrindinės mokyklos istorijos, pilietiškumo pagrindų, etikos mokytoja B. Strazdauskaitė.

2021 03 16  

     Kovo 16-ąją dieną trumpu, nuotaikingu filmuku prasidėjo pažintis su profesinio mokymo centru „Žirmūnai. Po to kalbėjo centro gimnazijos skyriaus vedėja Simona Rubinaitė. Ji supažindino mokinius su teikiamomis profesinio mokymo galimybėmis, specialybėmis. Be to, ji pažymėjo, kad profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ yra vienas didžiausių profesinio mokymo centrų Lietuvoje, teikiantis ugdymo ir pirminio bei tęstinio profesinio mokymo, neformalaus mokymo bei profesinės reabilitacijos paslaugas. Šiais metais jie renka ir 9 klasę. Mokiniai domėjosi mokymo sąlygomis centre, baigiamaisiais egzaminais, veikiančiais būreliais, gyvenimo sąlygomis bendrabutyje, mokama stipendija bei įsidarbinimo galimybėmis baigus mokyklą.

Nuotolinėje pamokoje – susitikime dalyvavo 8-10 klasių mokiniai.
2019 11 22

 
         Lapkričio 18 dieną 1–4 klasių mokiniai su klasės vadovėmis lankėsi Vilniaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Apsilankymo metu mokiniai bendravo su Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4-osios komandos ugniagesiais gelbėtojais, kurie papasakojo apie ugniagesių darbą, pademonstravo automobilius bei techniką.

Smagu, kad ne tik berniukams, bet ir mergaitėms buvo smalsu išmėginti demonstruojamą ugniagesių įrangą, įlipti į gaisrinės automobilį. Grįžę į klases, patirtus įspūdžius mokiniai išreiškė savo piešiniuose.

Bendruomenės narius maloniai kviečiame apsilankyti parodoje, kuri veiks mokyklos 5 a. koridoriuje nuo lapkričio 21 d. iki 27 d.

Nuoširdžiai dėkojame 4-jai komandai už įdomius pasakojimus, už galimybę praplėsti mažųjų vaikų akiratį ne tik teoriniais pagrindais, bet ir suteikiant galimybę mokiniams išbandyti dalį jų darbo kasdienybės gyvai.2019 11 18 

          2019 m. lapkričio 18 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta netradicinio ugdymo diena, skirta 
karjeros ugdymui.
          9 ir 10 klasės mokiniai lankėsi Automechanikos ir verslo mokykloje. Čia mokiniai sužinojo apie įgyjamas specialybes, turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos kabinetus, atlikti praktinį darbą – surinkti automobilio variklį. Mokiniams šis ir kiti praktiniai užsiėmimai labai patiko, tad visi kruopščiai ir nuoširdžiai dirbo.

Tekstą parengė 10 klasės vadovė Kristina Ulevič
2019 11 18 

         
          Lapkričio 18 diena mokykloje buvo paskelbta  netradicinio ugdymo diena, skirta karjeros ugdymui. 5–8 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus Restauravimo centre. Ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su gausybe įvairių profesijų atstovų, kurie restauruoja eksponatus, į centrą patenkančius iš visos Lietuvos. Atskirose dirbtuvėse mokiniai galėjo pabendrauti su stiklo, keramikos ir akmens restauratoriais, kurie parodė 3 tūkstančių metų senumo urną, XVI-XVII a. koklius, indus, stiklo dirbinius. Apžiūrėti ir Šv. Antano Paduviečio paveikslo sidabriniai apkaustai, restauravimui atkeliavę iš Telšių katedros. Daug informacijos pateikė tapybos, popieriaus, baldų ir medžio, tekstilės restauratoriai. Laboratorijoje chemijos specialistė parodė, kaip pro mikroskopus atrodo įvairūs pluoštai, taurieji metalai. Paminėta ir archeologo profesija, be kurios nebūtų daugybės eksponatų, iškastų atliekant kasinėjimus. Mokiniai apžiūrėjo prabangius senovinius Vilniaus aukštuomenės baldus, pagamintus iš raudonmedžio, bei išgirdo pasakojimų apie mūsų mieste rastus lobius.

Per trumpą laiką mokiniai sužinojo daugybę įdomybių ir galėjo prisiliesti prie istorinių dalykų, apie kuriuos buvo skaitę istorijos vadovėliuose.
Tekstą parengė ir išvyką organizavo technologijų mokytoja metodininkė, ugdymo karjerai organizatorė Renata Šeštakauskienė


2019 m. gegužės 20 d.

PASKAITA KARJEROS UGDYMUI
Š. m. gegužės 20 dieną mūsų mokykloje svečiavosi Jaunimo darbo centro konsultantė Monika Maldutytė.

Mokyklai įgyvendinant Ugdymo karjerai programą, konsultantė 9-10 klasių mokiniams skaitė pranešimą bei konsultavo profesijų pasirinkimo klausimais. Užsiėmimo metu mokiniai sužinojo apie paklausiausias profesijas ir išsiaiškino profesijos įgijimo bei įsidarbinimo galimybes savo mieste. Konsultantė pateikė pluoštą profesijos, karjeros ir asmenybės testų, kuriuose mokiniai galėjo atskleisti savo charakterio ypatumus bei pritaikyti atitinkamoms profesijoms. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie praktiką ir savanorystę, su konsultante aptarti gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško rengimo ypatumus. Paskaitos metu buvo peržiūrėta video medžiaga, kurios metu buvo pasakojama, kaip geriau pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, atskleisti savo stipriąsias puses.

Jeigu kiltų klausimų, konsultantė maloniai pakvietė apsilankyti Jaunimo darbo centre, Žirmūnų g.139A, kuriame galima gauti dar išsamesnę informaciją profesijos ir karjeros klausimais.

Paskaitą organizavo ir informaciją parengė mokytoja Renata Šeštakauskienė

 MOKINIAI LANKĖSI VILNIAUS PASLAUGŲ VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRE


 

Š.m. balandžio 15 d. 9-10 kl. mokiniai lankėsi Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre. Jie dalyvavo fotografijos, kirpėjo bei dailiųjų odos dirbinių technologijų užsiėmimų.

Fotografijos užsiėmimus vedė profesijos mokytojas Saulius. Jis atėjusius mokinius supažindino su fotografo specialybe, kuri yra labai sudėtinga. Mokiniams detaliai paaiškino, kaip reikia fotografuoti, kokie fotoaparatai yra tinkami, kokybiški.

Kirpėjo užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Ilona. Ji mokiniams papasakojo apie higieninę ir profilaktinę plaukų priežiūrą, parodė kasdienio sušukavimo būdus. Vėliau mokinėms sušukavo plaukus.

Dailiųjų odos dirbinių užsiėmimus vedė profesijos mokytoja Kristina. Ji mokiniams papasakojo apie odos dekoravimo ir komponavimo technikas, medžiagų savybes, jų paskirtį bei pritaikymą. Taip pat supažindino su įrankiais, kurie reikalingi atliekant tam tikrą gaminį. Vėliau mokiniai bei juos lydintys mokytojai galėjo pasigaminti pakabukus raktams.

Mokiniams šie užsiėmimai labai patiko, tad visi džiaugsmingai, nuoširdžiai bei kruopščiai dirbo.

Ekskursiją organizavo mokytoja Renata Šeštakauskienė ir socialinė pedagogė Karolina Kajėnaitė.

 

IŠVYKA Į VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR VERSLO PROFESINIO MOKYMO CENTRĄ

Profesija – tai nuolatinės veiklos rūšis, kuriai reikia specialaus pasirengimo ir kuri yra pragyvenimo šaltinis.

 

Š. m. balandžio 11 d. 9-10 klasės mokiniai lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre. Centro skaitykloje mokiniai sužinojo apie mokymo centre įgyjamas specialybes. Dalyvavo praktiniame užsiėmime, atliko laboratorinį darbą ,,Elektros grandinė. Imtuvų mišrusis pajungimas“. Mokiniai pamatė saulės kolektoriaus, saulės elementų stendą. Sužinojo jų veikimo principus. Dirbo su ,,Electric safely technology“ konstruktoriais. Apsilankė metalo apdirbimo dirbtuvėse. 

 

 Informacija parengė bibliotekininkė Olga Plochij


_______________________________________________________________________________

Jau tampa tradicija, kad artėjant priėmimo į aukštąsias ir profesines švietimo įstaigas laikotarpiui ir daugėjant asmenų, besidominčių policijos pareigūno profesija, visuose šalies apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose organizuojama atvirų durų diena. 

Visus besidominčius policininko profesija, ar dar nenusprendusius, kurią profesiją pasirinkti atvykti į policijos įstaigas ir atrasti savo pašaukimą šiais metais, kovo 3 d., į atvirų durų dieną kvietė ir Vilniaus aps. vyr. policijos komisariatas, į kurį  vyko ir mūsų mokyklos mokiniai. 

Susirinkusiems buvo pristatytas policijos pareigūnų darbas, praktinės kasdienės situacijos ir galimybės tapti policijos pareigūnu. Taip pat buvo parodyta pareigūnų darbo kasdienybė ir pademonstruotos naudojamos specialiosios ir techninės priemonės, policijos pareigūnų kinologų darbo specifika.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2017 m. kovo 1 d. grupė 9 klasės mokinių lankėsi Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro transporto ir verslo skyriuje, ten vyko profesijos orientavimo renginys. Bibliotekoje buvo rodomas filmukas apie mokykloje įgyjamas specialybes, po to mokiniai atliko ekonomikos kryptingumo testą. Turėjome galimybę apžiūrėti mokyklos kabinetus, mašinų remonto dirbtuves, mokiniai dalyvavo praktiniame logistikos užsiėmime. Programinė įranga, imituojanti situacijas kelyje, suteikė galimybę mokiniams pabandyti saugiai vairuoti.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!Informacija atnaujinta: 2021 Bal 10, 13:00:37

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985

Pamokų laikas

1 klasė
1 pamoka
8:30-9:05
25
min
2 pamoka
9:30-10:05
20
min
3 pamoka
10:25-11:00
20
min
4 pamoka
11:20-11:55
40
min
5 pamoka
12:35-13:10
       
2-10 klasės
1 pamoka
8:30-9:15
15
min
2 pamoka
9:30-10:15
10
min
3 pamoka
10:25-11:10
10
min
4 pamoka
11:20-12:05
30
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 1,2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus „Vilnios“ pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

 


 


 

Daugiau:

naudingų nuorodų >>