Vilniaus "Vilnios"
pagrindinė mokykla
Mūsų mokykla naudojasi
www.manodienynas.lt
Skirkite 2 procentus
GPM mūsų mokyklai. Ačiū!
1 pamoka
8:30-9:15
10
min
2 pamoka
9:25-10:10
20
min
3 pamoka
10:30-11:15
25
min
4 pamoka
11:40-12:25
10
min
5 pamoka
12:35-13:20
10
min
6 pamoka
13:30-14:15
10
min
7 pamoka
14:25-15:10
Dabar
laikas
ilsėtis
:)

Problemos su el. dienynu?
Prašome kreiptis el. paštu!
Vilniaus „Vilnios“ pagrindinė mokykla
Adresas: Palydovo g. 29A, Vilnius, Lietuva
El. paštas: rastine@vilniospm.vilnius.lm.lt
Telefonas:(8~5) 2672985
Faksas: (8~5) 2672985
Lap 19
2018
#pažinkvalstybę
       

Ugdymo plėtotės centras drauge su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru ir kitais partneriais įgyvendina projektą ,,Pažink valstybę“.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.
Projekto metu moksleiviai iš įvairių Lietuvos regionų mokyklų drauge su mokytojais išsikels vieną dominančią problemą, lankysis viešojo sektoriaus institucijose ir gilinsis į pasirinktą problemą bei jos sprendimo galimybes.

Gilesnei problemos analizei ir pristatymui mokyklos atvyks į Vilnių, kur, pagal pasirinktą tematiką, dalyvaus susitikimuose su įvairių nacionalinių institucijų atstovais, kurių metu diskutuos ir aptars įvairius pasirinktų problemų sprendimų būdus bei pristatys savo vykdomų projektų rezultatus.

Projekto „Pažink valstybę“ veiklos prasidėjo įvadiniu seminaru atrinktų mokyklų mokytojams Jo metu buvo pristatytas projektas, jo tikslai ir galimos veiklos, vyko susitikimas su ekspertais, padėsiančiais mokykloms ieškoti problemų sprendimo būdų.

Kituose projekto etapuose mokytojai kartu su mokiniais diskutuos apie konkrečias valstybei ar bendruomenei aktualias problemas, analizuos galimas jų sprendimo priemones, kurių įgyvendinimas gali persikelti ir už mokyklos ribų. Projekto vykdymo laikas – 2018 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiai.

Daugiau kaip 100 aktyvių Lietuvos mokyklų pateikė paraiškas ir yra pakviestos dalyvauti projekte „Pažink valstybę“. Vilniaus „Vilnios“ pagrindinę mokyklą projekte atstovaus 9 klasės mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojos Alicijos Mažutovos, kuriems atiteko įdomi sritis – „Krašto gynyba“. Komanda sprendžia problemą:  Pabėgėliai – grėsmė nacionaliniam saugumui ar tik žmonės didelėje bėdoje? Neigiama nuostata bei nepakankamos žinios apie pabėgėlius Lietuvoje.

Pirmasis žingsnis keičiant  nuostatas apie pabėgėlius Lietuvoje buvo pačios komandos žinių gilinimas. Mokiniai išanalizavo pasirinktą problemą nušviečiančią medžiagą, rinko informaciją, diskutavo, dalijosi  patirtimi. Numatė, kurios valdžios institucijos yra kompetentingos spręsti pasirinktą probleminę sritį ir kreipėsi į jas su prašymu priimti.

 
Lapkričio 7 d.  mokiniai kartu su mokytoja lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre  Pabradės mieste.
URC Tyrimų skyriaus vyresnioji specialistė Janina Brovko supažindino mokinius su  pagrindiniais centro uždaviniais, jo veikla, gyventojais, išsiuntimo iš šalies procedūromis bei darbuotojų profesijomis.  

Mokiniai domėjosi Užsieniečių registracijos centro gyventojų kilmės šalimis, gyvenimo sąlygomis bei vaikų mokymosi galimybėmis. Sužinojo, kuo skiriasi nelegalūs migrantai ir prieglobsčio prašytojai.  

Mokiniai domėjosi  nelegalių migrantų laikymo sąlygomis, jų pabėgimo iš URC atvejais. Į šiuos  ir kitus dominančius klausimus atsakė URC Apsaugos skyriaus vyresnysis specialistas Raimondas Zajankovskij. Lydimi centro darbuotojų apžiūrėjome centro teritoriją. Sužinojome, kad centre įkurtas vaikų darželis, nes tarp pabėgelių nemažai jaunų šeimų ar motinų su mažais vaikais.
         
Po pažintinio vizito į Užsieniečių registracijos centrą buvo aptartos tolimesnės komandos veiklos. Supratome,  kad pabėgėliai – tik žmonės, ištikti didelės bėdos, todėl mes norime padėti įveikti priešišką nusistatymą jų atžvilgių.
Projekto „Pažink valstybę“ koordinatorė Alicija Mažutova ir 9 klasės mokinių komanda

Turite klausimų ir norite mūsų paklausti?

Vilniaus "Vilnios" pagrindinėje mokykloje laukiami visi! Gal mūsų svetainėje neradote ieškomos informacijos ar tiesiog norite mūsų paklausti? Mes pasistengsime atsakyti į visus jūsų klausimus.

Klauskite Mūsų

Naudingos
NUORODOS

Daugiau:
naudingų nuorodų >>