-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių vasaros stovyklą „Pažinkime kartu“

Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių vasaros stovyklą „Pažinkime kartu“

2024 metų birželio 13 – 27 dienomis  „Vilnios“ pagrindinė mokykla organizavo pradinukų vasaros nemokamą dienos stovyklą, kurioje įvyko daug nuostabių išvykų, įvairių ekskursijų, edukacinių užsiėmimų. Trys stovyklos dienos buvo pripildytos ir muzikinių garsų.

 Birželio 17 dienos rytą visi draugiškai iškeliavome į Vilniaus universiteto botanikos sodą, esantį Kairėnuose. Jame ne tik klausėmės gamtos muzikos  – paukščių balsų, lietaus lašų, medžių ošimo, vandens bėgimo, bet ir sudalyvavome edukaciniame gamtos mokslų pažinimo žaidime. Buvome paskirstyti į tris grupes ir turėjome surasti įvairių augalų grupes – vijoklinius, krūminius augalus, atpažinti medžius, gėles ir surašyti kuo daugiau pamatytų augalų pavadinimų. O surašyti tikrai buvo ką – Kairėnų botanikos sodas puikuojasi įvairių gėlių, krūmų, medžių, vijoklių galybe. Apsilankėme nuostabiai kvepiančiame rožių sode, pakvėpavome ir bijūnų žiedais, prisiminėme Lietuvoje augančių medžių pavadinimus ir svarbiausia – puikiai atlikome visas užduotis, suradome augalų pažinimo mums skirtus kelius, remdamiesi išdalintais žemėlapiais. Išklausėme universiteto botanikos sodo  edukatorės pasakojimus apie augalų paslaptis, palaukėme, kol nustos lyti lietus ir šauniai žaidėme, rungtyniavome, juokėmės, keliavome. Grįžome į mokyklą pilni įspūdžių, pasisėmę botanikos mokslų žinių, praturtėję ir pailsėję gamtos prieglobstyje.

Birželio 19 dieną „Vilnios“ pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko visus metus lauktas kultūrinis pažintinis renginys „Muzikuojame kartu su Lietuvos beatboxo čempionu“. Sunku aprašyti mokinių džiaugsmą, išgirdus ką moka ir ką geba profesionalus muzikantas. Stovyklautojai ne tik nuščiuvę stebėjo beatboxinius viražus, bet ir turėjo galimybę patys aktyviai sudalyvauti beatboxo ritminių figūrų kūryboje ir atlikime. Vaikai nenorėjo paleisti ritmo maestro Domo Deliauto, vis prašė dar ir dar leisti kartu su juo atlikti ritmines figūras. Užsimezgė nuostabi kūrybinė draugystė, kuri, esame tikri, tęsis dar ne vienerius metus. Ritmas ir perkusija visada žavi mokinius. Paaiškėjo, kad tarp stovyklautojų buvo itin gabių ir beatboxo muzikos mene pažengusių vaikų. Išlydėjome maestro Domą Deliautą gausiais plojimais ir iš kart puolėme svajoti apie naujus muzikinius  susitikimus ateinančiais mokslo metais.

Birželio 26 dieną stovyklautojai lankėsi  iškiliausiausioje Lietuvos kultūros institucijoje – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.  Ekskursijos vadovė, operos ir baleto teatro darbuotoja aprodė įdomiausias teatro dirbtuves, užkulisius, papasakojo vertingų istorinių ir kultūrinių faktų, scenos nuotykių.  Buvo įdomiai atskleista,  kuo gyvena Lietuvos garsiausi operos ir baleto teatro artistai, orkestrantai, spektaklių pastatymų vadovai  ir visas didelis, 600 darbuotojų operos ir baleto teatro kolektyvas. Apsilankėme didžiosios scenos dekoracijų gamykloje, scenos kostiumų siuvykloje,  grimerinėse,  scenos pagalbinėse patalpose, buvome pakalbinti orkestro muzikanto, grojančio trombonu. Taikliai atsakėme į jo netikėtai užduotus klausimus apie muzikos instrumentus, nudžiugome, kad tiek daug išmokome mokslo metų eigoje. Sužinojome, jog teatras gali priimti apie 1000 lankytojų, teatro orkestre groja apie 100 žmonių, tradicinis Naujų Metų išvakarių spektaklis – Dž. Verdi opera „Traviata“ skaičiuoja 104 sezoną, o gražusis pastatas šalia Nėries upės skaičiuoja jau beveik 50 metų.  Matėme, kaip scenos meistrai montuoja baleto ir operos pastatymų dekoracijas, stebėjomės didžiosios scenos maštabais, scenos įrangos didingumu, dekoracijų spalvingumu ir grožiu. Stovyklautojai  pasitikrino muzikines žinias ir apie simfoninį orkestrą. Jaukiai sėdėdami viršutinėje balkono ložėje, stebėjome orkestro duobę, matėme didžiausią orkestro styginį instrumentą – kontrabosą, prisiminėme visus muzikos pamokose išmoktus  orkestro styginius, medinius ir varinius pučiamuosius, perkusinius instrumentus ir kokia yra svarbi spektaklio dirigento rolė. Žavėjomės teatro fojė šviestuvų elegancija ir spindesiu, svajojome paragauti Lietuvos operos ir baleto teatro skanėstą – karštą šokoladą. Atspėjome, kas yra teatro simbolis – tai lietuviškos gėlės rūtos žalioji šakelė. Ekskursijos pabaigoje galėjome patys pasimatuoti spektaklių drabužius, akimirkai pabūti  baletų „Don Kichotas“, „Gulbių ežeras“, operų ir operečių herojais. Vaikams labai patiko trumpam tapti pasakų herojais. Pilni įspūdžių išėjome į saulėtą vasaros dieną ir grįžome pietauti.

Mokyklos ribose vyko ir kitų puikių pažintinių edukacijų – piešėme muzikos instrumentus – fleitutes, metalofonus, būgnus, išsidėlioję juos ant stalų, dainavome dainas anglų ir lietuvių kalbomis, plojome ritminius pratimus. Įspūdinga buvo kūrybinės  draugystės su „Vilnios“ mokyklos septintokais patirtis. Stovyklautojai  noriai žaidė vyresnių klasių mokinių sugalvotus sportinius žaidimus, pažintines menines užduotis, kartu bėgiojo, dūko ir juokėsi. Veiklos vyko draugiškai, linksmai ir kūrybingai.

Vilniaus „Vilnios“ mokyklos suorganizuota ir įspūdingai pavykusi kūrybinė pažintinė vasaros stovykla „Pažinkime kartu“ pradžiugino ir mažuosius stovyklautojus ir jų tėvelius. Stovyklos rengėjai sulaukė daug pagyrų, dėkojimų. Ši sėkmė įkvėpė mokyklos administraciją ir stovyklos edukatorius tolimesniems kūrybiniams darbams, naujiems pažinimo impulsams ir įdomioms idėjoms ateinantiems kitiems metams.

Vilija Dačinskienė, muzikos mokytoja

 Daugiau įspūdžių mūsų Facebook paskyroje.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content